Opieka paliatywna

logo-lhd-niebieskie-mini2 Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia” funkcjonuje od 1997 roku – jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci.

Każda choroba dziecka wywołuje niepokój w sercach najbliższych, choroba nieuleczalna rodzi rozpacz. Rozpacz, która na zawsze rani serca. Czy można coś jeszcze zrobić, gdy lekarz w szpitalu wykorzystał już wszelkie możliwości, gdy dalsze leczenie przynosi już tylko ból, a największe marzenie dziecka to powrót do domu?

Wtedy rozpoczyna pracę Hospicjum, które umożliwia dziecku pobyt w domu przy zachowaniu wysokich standardów opieki:

  • medycznej,
  • psychologicznej,
  • pedagogicznej,
  • duchowej,
  • socjalnej.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia jest zespołem opieki domowej działającym na terenie województwa lubelskiego. Swoją pomocą otacza dzieci oraz młodzież z chorobami nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Opieka ma na celu uśmierzenie bólu i innych dokuczliwych objawów fizycznych oraz niesienie ulgi w cierpieniu duchowym. Opieka prowadzona przez Hospicjum jest bezpłatna. Działalność jest finansowana częściowo przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a także z darowizn osób fizycznych, firm, instytucji i fundacji.

Więcej informacji na stronie internetowej Hospicjum www.hospicjum.lublin.pl

Całkowity dochód z działalności Domu Małego Księcia jest przekazywany na Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia o nr. KRS: 000 000 4522.

21-03-2012_hospicjum_1411