Jak leczymy

W poradni leczone są dzieci i osoby dorosłe w trybie typowym-ambulatoryjnym lub w znieczuleniu ogólnym. Odbywa się to na zasadzie kontaktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Wykonujemy usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia z zakresu:

  • stomatologii dziecięcej
  • stomatologii zachowawczej
  • chirurgii stomatologicznej
  • protetyki stomatologicznej
  • periodontologii
  • profilaktyki

We współczesnej praktyce stomatologicznej zaleca się wykonanie trudnych zabiegów u dzieci i dorosłych w znieczuleniu ogólnym. Dzięki temu można bez stresu i lęku przeprowadzić kompleksowe leczenie za jednym razem (bez konieczności kilku czy kilkunastu wizyt).
Zakres usług bezpłatnych

Kontrakt gwarantuje dla osób do 18 roku życia bezpłatne wypełnienia z materiałów światłoutwardzalnych w obrębie zębów przednich, leczenie kanałowe wszystkich zębów oraz co 3 miesiące bezpłatne wizyty profilaktyczne do 18 roku życia.
Zabiegi w znieczuleniu ogólnym należą się nieodpłatnie dla osób do 16 roku życia posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, oraz dla osób powyżej 16 roku życia na podstawie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Pozostałe zabiegi wykonywane są odpłatnie.

Całkowity zysk jest przeznaczany na działalność statutową Stowarzyszenia Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Wizyta adaptacyjna dla dzieci

Wizyta u stomatologa nie musi wiązać się z bólem i przykrymi przeżyciami. Zapraszamy Małych Pacjentów już od 2 roku życia na wizytę adaptacyjną, aby pokazać dzieciom wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Wizyta ta, przeprowadzana w formie zabawy, nie łączy się z żadnymi zabiegami leczniczymi, ale przyzwyczaja dziecko do współpracy z lekarzem. Maluchy mile wspominają takie odwiedziny co w późniejszym czasie ułatwia leczenie stomatologiczne.